четвер, 30 липня 2020 р.

КОЛЕКТИВНА УГОДА

Відділ з гуманітарних питань

Чумаківської сільської ради

Комунальний заклад «Заклад дошкільної освіти

(дитячий садок) загального розвитку «Мальвіна»

Чумаківської сільської ради

 

 

 

КОЛЕКТИВНА УГОДА

між адміністрацією та профспілковим комітетом Комунального закладу «Заклад дошкільної освіти (дитячий садок) загального розвитку «Мальвіна»

Чумаківської сільської ради

на 2020-2025 роки

 

 

                                                                 Схвалено на загальних зборах

трудового колективу закладу

                                                                  Протокол № ___ від ___________ р.

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

від роботодавця :

Сільський голова

Виконавчого комітету

Чумаківської сільської ради

________________В.І. Стець

«__»______________20__р.

 

ПІДПИСАНИЙ         

від адміністрації                                          від трудового колективу

Директор КЗ «ЗДО                                      Голова профспілкового комітету

«Мальвіна»

Чумаківської сільської ради»

 

____________ В.Г.Колєсова                         _________________ К.В.Глущенко

                                                                               

 

 

 

с. Маївка

Дніпровський район

 

НАПИС

про повідомну реєстрацію Колективної  угоди

на 2020-2025 роки

 між адміністрацією та профспілковим комітетом

Комунального закладу «Заклад дошкільної освіти (дитячий садок) загального розвитку «Мальвіна»

Чумаківської сільської ради»

 

 

 

Зареєстровано управлінням Дніпропетровської районної державної адміністрації соціального захисту населення

 

Колективна  угода на 2020-2025 роки       

між адміністрацією та профспілковим комітетом

Комунального закладу «Заклад дошкільної освіти (дитячий садок) загального розвитку «Мальвіна»

Чумаківської сільської ради»

 

 

 

 

Реєстраційний номер_____                         від «       »____________ 2020 р.

 

Примітки та рекомендації органу реєстрації ______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Керівник органу реєстрації:

 

 _____________        В.В. Ходкова

    підпис                  

  

    М.П.

1.      ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

1.1. Ця  колективна угода  є основним нормативним документом, який відповідно до чинного законодавства регулює виробничі та трудові відносини, питання умов праці та соціального розвитку колективу .

1.2. Предметом цієї  угоди є взаємні обов’язки та зобов’язання сторін по забезпеченню переважно додаткових у порівнянні з існуючим законодавством положень по умовам праці, соціального обслуговування працівників, інших пільг та гарантій, які надаються адміністрацією.

1.3. Сторонами колективної угоди є:

- адміністрація Комунального закладу «Заклад дошкільної освіти (дитячий садок) загального розвитку «Мальвіна» Чумаківської сільської ради (далі ЗДО) в особі директора ЗДО Колєсової Валентини Григорівни, яка представляє інтереси власника і має відповідні повноваження;

- та профспілковий  комітет  ЗДО, в особі обраного та уповноваженого колективом представника Глущенко Катерини Вікторівни (далі – представник профспілкового комітету), що представляє інтереси колективу та захищає інтереси всіх працівників ЗДО і має відповідні повноваження.

1.4. Сторони зобов’язуються дотримуватися принципів соціального партнерства: паритетності представництва, рівноправності сторін, взаємної відповідальності, конструктивної аргументованості при проведенні переговорів (консультацій) щодо укладення колективного договору, внесення змін і доповнень до нього, вирішення усіх питань соціально-економічних і трудових відносин.

1.5. Дія цієї  колективної угоди  розповсюджується на всіх працівників ЗДО, у тому числі й на тих, які приймаються на роботу у період дії колективної  угоди.

1.6. Колективна  угода  складена  відповідно до чинного законодавства України і набирає силу з моменту її підписання уповноваженими на це особами.

У разі зміни власника чинність колективної  угоди  зберігається протягом строку її дії, але не більше одного року. У цей період Сторони повинні розпочати переговори про укладення нової  чи зміну або доповнення чинної  колективної угоди.

У разі ліквідації ЗДО колективна  угода діє протягом усього строку проведення ліквідації.

1.7. Всі додатки до цієї  колективної  угоди  складають її невід'ємну частину..

   1.8.Умови колективної  угоди  є обов’язковими для сторін. Жодна з сторін не має права в односторонньому порядку припинити виконання прийнятих на себе зобов’язань по колективній  угоді.

1.9. На період дії колективної  угоди адміністрації ЗДО та уповноваженому представнику від колективу надається право вносити зміни (доповнення) до колективної  угоди, якщо вони направлені на покращення існуючих положень.

Відміна або зміна положень колективної  угоди під час його дії, які тягнуть погіршення існуючих положень, відбувається тільки за взаємним рішенням адміністрації ЗДО та колективу, а також у випадку зміни чинного законодавства України.

1.10. Всі працюючі, а також новоприйняті на роботу повинні бути ознайомлені з колективною  угодою.

1.11. Колективна  угода  підлягає повідомленій реєстрації в місцевих органах державної виконавчої влади

 

 

 

 

2. ВИРОБНИЧІ ТА ТРУДОВІ ВІДНОСИНИ

 

2.1. Адміністрація зобов’язується:

2.1.1. Забезпечити ефективну діяльність ЗДО, виходячи з фактичних обсягів фінансування та раціональне використання позабюджетних коштів для підвищення результативності роботи ЗДО, поліпшення становища працівників.

2.1.2. Забезпечити стабільність і зміцнення матеріально-технічної бази ЗДО, створювати оптимальні умови для організації навчально-виховного процесу.

2.1.3. Застосовувати засоби матеріального і морального стимулювання якісної праці, раціонального використання наявного обладнання, технічних засобів навчання і та ін.

2.1.4. Забезпечити наставництво над молодими спеціалістами, сприяти їх адаптації в колективі та професійному зростання.

2.1.5. Забезпечити дотримання встановленої законодавством тривалості робочого тижня (ст.50 КЗпП України).

2.1.6. Режим праці та відпочинку регламентуються Правилами внутрішнього трудового розпорядку (додаються).

2.1.7.Трудові відносини регулювати у відповідності з чинним законодавством, даною колективною  угодою. До початку роботи під розписку ознайомлювати працівників з обов’язками та правами, визначеними на основі типових кваліфікаційних характеристик і відображених у посадових інструкціях, умовами оплати праці відповідно до чинного законодавства України, Правилами внутрішнього трудового розпорядку.

2.1.8. Забезпечити гласність всіх заходів щодо нормування праці, роз’яснення працівникам причин перегляду норм праці та умов застосування нових норм.

2.1.9. Забезпечити своєчасне (не рідше одного разу на п’ять років) підвищення кваліфікації педагогічних працівників, гарантуючи їм при цьому відповідні компенсації згідно з чинним законодавством (збереження середньої заробітної плати, оплата вартості проїзду, виплата добових).

2.1.10. Про запровадження нових норм чи зміну чинних норм праці повідомляти працівників не пізніше як за 2 місяці до їх запровадження.

2.1.11. Розподіл навчального навантаження здійснювати за погодженням з представником профспілкового комітету. Попередній розподіл навчального навантаження на наступний навчальний рік проводити в кінці поточного навчального року, про що повідомляти працівників до чергової  відпустки.

Навчальне навантаження в об’ємі менше тарифної ставки встановлювати лише за письмовою згодою працівника.

2.1.12. Включати представника профспілкового комітету  до складу тарифікаційної та атестаційної комісії.

2.2. Трудовий колектив  зобов’язуються:

2.2.1. Створювати та зберігати сприятливу атмосферу праці в колективі, поважати права та свободи інших членів колективу, утримувати в належному порядку робоче місце, дотримуватись вимог безпеки праці.

2.2.2. Добросовісно працювати в межах своїх посадових зобов’язань. Дбайливо відноситись до обладнання, раціонально використовувати та витрачати матеріали, енергію та інше.

2.3. Сторони домовились:

2.3.1. Запобігати виникненню індивідуальних та колективних трудових конфліктів, а у разі виникнення забезпечити їх вирішення згідно з чинним законодавством.

2.3.2. Забезпечити необхідні умови для ефективної роботи комісії по розгляду індивідуальних трудових спорів.

 

 

3. ЗМІНИ В ОРГАНІЗАЦІЇ ВИРОБНИЦТВА І ПРАЦІ, ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ЗАНЯТОСТІ

 

3.1. Адміністрація зобов’язується:

3.1.1. Забезпечити повну зайнятість працівників підприємства.

3.1.2. Повідомляти представників колективу про реорганізацію, ліквідацію, перепрофілювання закладу, зміни в організації виробництва та праці, скорочення чисельності або штату.

3.1.3 Узгоджувати з представниками профспілкового комітету дії, направлені на скорочення кількості робочих місць і чисельності працівників.

3.1.4. Проводити вивільнення працівників тільки після використання всіх існуючих та додаткових можливостей для забезпечення зайнятості працівників ЗДО, а саме:

- проводити переміщення та переведення працівників, за їх згодою, на інші місця та вакантні посади відповідно до їх кваліфікації, та здійснювати їх перекваліфікацію за потребами ЗДО;

- обмежити приймання нових працівників, за винятком лише неможливості заміщення робочих місць працівниками ЗДО;

- надавати всім бажаючим можливість працювати неповний робочий день, неповний робочий тиждень з оплатою праці пропорційно відпрацьованому часу, без будь-яких обмежень прав працівників;

- надавати за згодою працівника відпустки без збереження заробітної плати, але не більш ніж 15 календарних днів на рік;

- приймати конкретні заходи сприяння зайнятості працівників, які звільняються.

3.1.5. Звільненому за скороченням штатів або чисельності працівнику ЗДО надавати всі передбачені чинним законодавством України трудові та соціальні пільги.

3.1.6. При виникненні необхідності вивільнення працівників на підставі п.1 ст.40 КЗпП України повідомляти не пізніше, як за два місяці у письмовій формі державну службу зайнятості про вивільнення працівників у зв’язку зі змінами в організації праці, штату працівників;

3.1.7. Не допускати економічно необґрунтованого скорочення груп, робочих місць. У випадку об’єктивної необхідності скорочення чисельності педагогічних працівників провести його після закінчення навчального року.

3.1.8. Надавати працівникам з дня попередження їх про звільнення вільний час (8 годин на тиждень) в межах робочого часу для пошуку нової роботи.

3.1.9. Протягом 2-х днів з часу одержання інформації доводити до відома членів колективу нові нормативні документи стосовно трудових відносин, організації праці, роз’яснювати їх зміст, права та обов’язки працівників.

3.1.10. Керівник ЗДО підтверджує право представників профспілкового комітету на здійснення громадського контролю за ходом реорганізації, ліквідації, перепрофілюванням ЗДО, можливим скороченням чисельності працівників.

3.1.11. Забезпечити рівні права та можливості жінок і чоловіків відповідно до Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків».

3.2. Профспілковий комітет  зобов’язуються:

3.2.1. Здійснювати заходи громадського впливу до працівників ЗДО з метою підвищення трудової і технологічної дисципліни.

3.2.2. Сприяти розвитку творчої ініціативи працівників ЗДО з метою підвищення ефективності використання наявних виробничих площ.

3.2.3. Проводити переговори з адміністрацією підприємства про захисту прав та інтересів працівників.

3.3. Сторони домовились:

Гарантувати працівникам ЗДО щодо зайнятості такі права:

- на працю за фахом;

- на достроковий вихід на пенсію, у випадках передбачених законодавством;

- на перевагу залишитися на роботі за умов передбачених діючим законодавством;

- на оскарження дій адміністрації закладу в разі порушення прав, передбачених колективною  угодою.

 

4. ТРУДОВІ ВІДНОСИНИ. РОБОЧИЙ ЧАС ТА ЧАС ВІДПОЧИНКУ

 

4.1. Адміністрація зобов’язується:

4.1.1. Проводити приймання на роботу фізичних осіб, їх звільнення, переведення на іншу роботу відповідно до чинного трудового законодавства України.

4.1.2. Здійснювати прийом на роботу нових працівників лише за умови забезпечення повної зайнятості працюючих і якщо не прогнозується їх вивільнення на підставі п.1 ст.40 КЗпП України.

4.1.3. Забезпечити протягом року переважне право на працевлаштування працівникам, вивільненим з Підприємства на підставі п.1 ст.40 КЗпП України в разі виникнення потреби прийняття на роботу  працівників аналогічної професії.

4.1.4. При прийманні на роботу ознайомлювати робітників та службовців з Правилами внутрішнього трудового розпорядку ЗДО, з умовами праці, оплати праці, наявністю на робочих місцях шкідливих для здоров’я виробничих факторів, а також з правами працівників на пільги та компенсації за роботу в таких умовах.

4.1.5. Не вимагати від працівників виконання роботи, не передбаченої колективною  угодою (контрактом). Адміністрація зобов’язана передбачити в колективній   угоді (контракті) або розробити та затвердити для кожного працівника його функціональні обов’язки (посадову інструкцію), ознайомити його з ними та вимагати їх виконання.

4.1.6. Забезпечити нормальну тривалість робочого тижня 40 годин, 8 годин в день. Якщо за умовами роботи не може бути додержана щоденна або щотижнева тривалість робочого часу, допускається запровадження підсумкового обліку робочого часу на місяць. Тривалість робочого часу за обліковий період не повинна перевищувати нормального числа робочих годин.

Максимальна тривалість робочої зміни не повинна перевищувати тривалості встановленої Правилами внутрішнього трудового розпорядку.

Святкові та неробочі дні визначаються відповідно до чинного законодавства України.

4.1.7. Напередодні святкових та неробочих днів тривалість роботи працівників скорочується на одну годину. Ця норма розповсюджується також і на випадки перенесення у встановленому порядку передсвяткових днів на другий день тижня з метою об'єднання днів відпочинку, а також до працюючих у режимі скороченого робочого часу.

4.1.8. Залучення окремих працівників до роботи у вихідні дні можливо лише для виконання невідкладних, заздалегідь непередбачених робіт, від термінового виконання яких залежить у подальшому нормальна робота закладу, або в інших випадках, визначених законодавством України, та тільки за письмовим наказом адміністрації закладу.

4.1.9. Компенсувати роботу у святковий, неробочий день згідно з чинним законодавством.

4.1.10. За угодою між працівником і уповноваженим власником органом може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень. На прохання вагітної жінки, жінки, яка має дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, в тому числі таку, що знаходиться під її опікуванням, або здійснює догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку, уповноважений власником орган зобов'язаний встановлювати їй неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Оплата праці в цих випадках провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку

4.1.11. Не допускати відволікання педагогічних працівників від виконання ними професійних обов’язків (за винятком випадків, передбачених чинним законодавством).

4.1.12. Тривалість щорічної відпустки для працівників ЗДО встановлюється не менше 24 календарних днів.

Графік щорічних відпусток затверджувати по узгодженню з представником профспілкового комітету  та доводити до працівників не пізніше 05 січня поточного року. При складанні графіків відпусток враховувати сімейні обставини, особисті інтереси та можливості відпочинку працівників.

Щорічна відпустка за перший рік роботи за загальним правилом надається працівникам по закінченні шести місяців безперервної роботи в ЗДО, а за другий та наступні роки - у будь-який час відповідного робочого року за графіком, затвердженим керівництвом ЗДО.

4.1.13. Повідомляти працівника про дату початку відпустки не пізніше ніж за 2 тижні до встановленого графіком терміну (ст. 10 Закону України «Про відпустки»).

4.1.14. На вимогу працівника переносити щорічну відпустку на інший, ніж це передбачено графіком, період у випадку:

- порушення терміну повідомлення працівника про час надання відпустки та інших причин зазначених в Законі України «Про відпустки».

4.1.15. У випадку поділу відпустки на частини за бажанням працівника, основну безперервну частину відпустки надавати у розмірі не менше 14 календарних днів. Невикористану частину відпустки надавати педагогічним працівникам у канікулярний період.

4.1.16. Надавати відпустку (або ІІ частину) керівним та педагогічним працівникам протягом навчального року у зв’язку з необхідністю санаторного лікування.

4.1.17. Відповідно до ст. 26 Закону України “Про відпустки” за сімейними обставинами та з інших причин працівнику може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на термін, обумовлений угодою між працівником та уповноваженим власником органом, але не більше 15 календарних днів на рік.

4.1.18. Надавати працівникам додаткові відпустки без збереження заробітної плати в разі (згідно наказу):

- одруження працівника – 3 робочих дні;

- батькам при вступі їх дітей до шлюбу – 1 робочий день;

- батькові при народжені дитини – 1 робочий день;

- смерті близьких родичів (батьки, чоловік (дружина), дитина, брат, сестра) – 3 робочих дні;

4.1.19. Надавати першого вересня перші три години вільних від роботи часу із збереженням заробітної плати жінкам (за їх власним бажанням), діти яких навчаються в перших-четвертих класах загальноосвітніх або спеціальних шкіл.

4.1.20. Жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, одинокій матері, а також особі, яка взяла дитину під опіку, надається щорічна додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (ст.19 Закону України «Про відпустки»). За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів

4.1.21. Надавати додаткові відпустки працівникам ЗДО за ненормований робочий час, за роботу в особливих умовах, зі шкідливими умовами праці (наказ Мінпраці України від 10.10.1997 №7).

4.1.22. Забороняється ненадання щорічних основної та додаткової відпусток повної тривалості протягом двох років підряд.

4.1.23. Відкликання працівників із щорічної відпустки здійснювати лише за його згодою у випадках, передбачених чинним законодавством (ст.12 Закону України "Про відпустки").

4.1.24. Надавати особам, які працюють на умовах неповного робочого часу щорічну основну відпустку повної тривалості.

4.1.25. Працівник зобов’язаний повідомити свого безпосереднього керівника або відповідального працівника, протягом 5 діб про зміну персональних даних.

4.1.26. Працівники зобов’язані повідомляти відповідального працівника (спеціаліста з кадрів) та свого безпосереднього керівника про свою відсутність на роботі більше 4 годин заздалегідь, про хворобу – протягом доби після початку захворювання.

4.2. Профспілковий комітет  зобов’язуються

4.2.1. Здійснювати контроль за виконанням положень цього розділу, своєчасністю внесення записів до трудових книжок, виданням наказів про прийняття, звільнення, переведення на іншу роботу, зміну режиму праці і відпочинку та ознайомлення з цими наказами працівників.

4.2.2. Брати участь у розробці Правил внутрішнього розпорядку, графіків режиму роботи, відпусток. Давати згоду на запровадження підсумкового обліку робочого часу, проведення надурочних робіт, робіт у вихідні, святкові дні. Розглядати на засіданні профспілкового комітету  питання трудових відносин, режиму праці і відпочинку.

 

5. НОРМУВАННЯ ТА ОПЛАТА ПРАЦІ  

 

Оплата праці працівників ЗДО здійснюється згідно з чинним законодавством, нормативними актами з питань оплати і нормування праці, галузевою угодою, Кодексу законів про працю та цією  колективною  угодою.

В ЗДО встановлюється така структура заробітної плати:

- основна заробітна плата. Це – винагорода працівнику за виконану ним роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов’язки). Вона встановлюється у вигляді окладів і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців;

- додаткова заробітна плата. Це винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість, за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантії і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов’язані з виконанням робочих завдань і функцій;

 - інші заохочувальні та компенсаційні виплати. До них належать виплати у формі винагород за підсумки роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші згідно чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.

 

5.1. Адміністрація зобов’язується:

5.1.1. Забезпечити в ЗДО гласність умов оплати праці, порядку виплати доплат, надбавок, винагород, інших заохочувальних чи компенсаційних виплат, положень про преміювання.

5.1.2. Не приймати в односторонньому порядку рішень, що змінюють встановлені в колективній   угоді умови оплати праці.

5.1.3. Гарантувати працівнику виплату заробітної плати не нижче встановленого державою розміру мінімальної заробітної плати.

5.1.4. Оплату праці та матеріального заохочення здійснювати відповідно до затвердженого Положення про оплату праці Підприємства .

5.1.5. Оплату праці працівників Підприємства проводити відповідно до кваліфікації, відпрацьованого часу та з урахуванням кінцевих результатів роботи Підприємства, на підставі схем посадових окладів та ставок.

Відомості про оплату праці працівників надавати іншим органам та особам тільки у випадках, прямо передбачених чинним законодавством України.

5.1.6. Визначити розміри щорічної грошової винагороди та інших щомісячних виплат у відповідності до ст. 57 Закону України «Про освіту».

5.1.7. Передбачати в кошторисах доходів і видатків закладу витрати на матеріальну допомогу, преміювання, щорічну грошову винагороду за сумлінну працю зразкове виконання службових обов'язків, оздоровлення, надбавку за вислугу років згідно з чинним законодавством і погоджувати їх розподіл з представником профспілкового комітету.

5.1.8. Економію з фонду заробітної плати, яка склалась протягом року, направляти на преміювання працівників, матеріальну допомогу та встановлення їм доплат і надбавок у відповідності до Закону України «Про освіту», постанов Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери», від 20.04.2007 № 643 «Про затвердження розмірів підвищення посадових окладів (ставок заробітної плати) та додаткової оплати за окремі види педагогічної діяльності у співвідношенні до тарифної ставки», від 05.06.2000 № 898 та від 31.01.2001 № 78 наказів Міністерства освіти і науки України № 102 від 15.04.1993 «Інструкція про порядок обчислення заробітної плати працівникам освіти», від 26.09.2005 № 557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ».

5.1.9. Виплачувати заробітну плату не рідше двох разів на місяць – до 15 і 30 числа кожного місяця.

У разі, коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні.

5.1.10. В разі виникнення заборгованості по заробітній платі проводити поступове її погашення по мірі надходження грошових коштів на розрахунковий рахунок; нараховувати та виплачувати компенсацію заробітної плати згідно з чинним законодавством.

5.1.11. При кожній виплаті заробітної плати повідомляти працівників про загальну суму заробітної плати з розшифровкою за видами виплат розміри і підстави утримань, суму зарплати, що належить до виплати (ст. 110 КЗпП України).

5.1.12. Погодинну оплату праці педагогічних працівників здійснювати у випадку заміщення протягом менше ніж два місяці тимчасово відсутніх педагогів.

При заміщенні тимчасово відсутніх педагогів, яке тривало понад 2 місяці, оплату здійснювати по тарифікації з першого дня заміщення за всі години фактичного навантаження (п. 73 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти).

При відсутності такої роботи оплату здійснювати із збереженням середньомісячної заробітної плати (ст. 113 КЗпП України).

5.1.13. Доплату за заміну тимчасово відсутніх не педагогічних працівників здійснювати за фактично виконану роботу в межах місячної ставки заробітної плати відсутнього працівника.

5.1.14. Роботу вихователів, помічників вихователів ЗДО, що залишаються працювати на другу зміну з причин невиходу на роботу змінника і робота виконується за межами робочого часу, встановленого графіками роботи, оплачувати як надурочну згідно існуючого законодавства, виходячи із фонду заробітної плати ЗДО.

5.1.15. Здійснювати розрахунки виплат у всіх випадках збереження середньої заробітної плати та забезпечення допомогою у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, вагітністю і пологами, виходячи із посадового окладу (ставки), того місяця, в якому відбулась подія, пов’язана з відповідними виплатами, з урахуванням постійних доплат і надбавок.

5.1.16. Встановлювати розміри доплат за суміщення професій, посад, розширення зони обслуговування, за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників згідно наказу Міністерства освіти і науки України «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів,установ» від 26.09.2005 №557.

5.1.18. Забезпечити працівникам, які за графіком роботи працюють у нічний час додаткову оплату у розмірі 40% годинної ставки за кожну годину роботи в нічний час (п. 98 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти).

Вважати нічними зміни, які повністю або частково (не менше 50% робочого часу) припадають на період з 22.00 до 6.00 год.

5.1.19. Заробітну плату за період відпуски виплачувати не пізніше ніж за 3 дні до початку відпустки.

У випадку затримки виплати, відпустка на вимогу працівника повинна бути перенесена на інший період.

5.1.20. Здійснювати додаткову оплату за результатами атестації робочих місць за умовами праці:

- помічникам вихователів за роботу з виготовленням дезінфікуючих розчинів, а також з їх використанням та прибирання туалетів у розмірі 10% від посадового окладу;

- машиністу з прання спецодягу та білизни за роботу у шкідливих умовах, роботу з прання білизни вручну, з виготовленням дезінфікуючих розчинів, а також з їх використанням, прання, сушіння та прасування  спецодягу у розмірі 12% від посадового окладу;

- кастелянці за роботу у шкідливих умовах з дезінфікуючими та миючими засобами,  прання, сушіння та прасування спецодягу,  з виготовленням дезінфікуючих розчинів, а також з їх використанням у розмірі 10% від посадового окладу;

- кухарям за роботу в шкідливих умовах, за роботу біля гарячих плит, електрожарочної шафи та інших апаратів для смаження у розмірі 10% від посадового окладу;

- підсобній робочій кухні за обтинання м’яса, риби, різку і чищення цибулі, за роботу, пов’язану з виготовленням дезінфікуючих розчинів, а також з їх використанням у розмірі 10% від посадового окладу;

- старшій медсестрі за роботу з медикаментами, з виготовленням дезінфікуючих розчинів, а також з їх використанням у розмірі 10% від посадового окладу;

- медсестрі з дієтичного харчування за роботу з медикаментами, з виготовленням дезінфікуючих розчинів, а також з їх використанням у розмірі 10% від посадового окладу.

5.1.21. Зберігати за працівником місце роботи і середній заробіток за час проходження курсів підвищення кваліфікації, медичного огляду (ст. 19 Закону України «Про охорону праці»).

  Дні перебування працівників на курсах підвищення кваліфікації оплачувати як робочі дні.

5.1.22. Проводити індексацію грошових доходів відповідно до «Порядку проведення індексації грошових доходів населення», затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 №1078, виходячи з наявних фінансових ресурсів установи.

5.1.23. Про нові або зміну діючих умов оплати праці в бік погіршення повідомляти працівникам не пізніше як за 2 місяці до їх запровадження або зміни.

5.1.24. При кожній виплаті заробітної плати повідомляти працівників про загальну суму заробітної плати з розшифруванням за видами виплат, утримань, суму зарплати, що належить до виплати (ст.110 КЗпП України).

5.2. Профспілковий комітет  зобов’язуються

5.2.1. Здійснювати контроль за дотриманням в ЗДО законодавства про оплату праці.

5.2.2. При виявлені порушень в організації, нормуванні та оплаті праці працівників ЗДО не пізніше тижневого строку провести відповідні консультації та прийняти заходи щодо їх усунення.

5.2.3. Розглядати в тижневий термін усні та письмові заяви працівників по питанням організації, нормування та оплати праці.

5.2.4. Організовувати збір пропозицій працівників, підготувати і внести для включення в колдоговір додаткових трудових та соціально-побутових пільг.

5.2.5. Інформувати колектив не пізніше як за 2 місяці про зміну умов організації та оплати праці.

 

6. ОХОРОНА ПРАЦІ

 

6.1. Адміністрація зобов’язується:

6.1.1. Створювати на кожному робочому місці умови праці у відповідності з вимогами нормативних актів, забезпечити дотримання прав працівників, гарантованих законодавством про охорону праці, а також дотримання працівниками встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та середовища, запобігання виробничого травматизму і аварій.

6.1.2. Забезпечити усіх працівників інструкціями з охорони праці (згідно з професією та виконуваною роботою).

6.1.3. При прийнятті на роботу ознайомлювати працівника з умовами праці та наявністю на робочому місці небезпечних і шкідливих факторів, їх можливим впливом на здоров'я, а також правами і обов'язками.

6.1.4. Поквартально проводити аналіз виробничого травматизму і профзахворювань, розробити конкретні заходи щодо запобігання нещасних випадків та профзахворювань в ЗДО.

6.1.5. Проводити навчання і перевірку знань працівників, які зайняті на роботах з підвищеною небезпекою.

6.1.6. Забезпечити суворе дотримання посадовими особами та працівниками вимог Закону України «Про охорону праці», нормативних актів про охорону праці, технологічних процесів, графіків планово-попереджувальних ремонтів устаткування та вентиляції.

6.1.7. Своєчасно видати працюючим відповідно до норм спецодяг, спецвзуття, інші засоби індивідуального захисту. У випадку дострокового їх зносу не з вини працівників змінювати за рахунок ЗДО.

6.1.8. Відшкодувати працівникові шкоду, заподіяну йому каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, пов’язаним з виконанням трудових обов’язків, у повному розмірі втрачений заробіток відповідно до законодавства, а також сплачувати потерпілому (членам сім’ї та утриманцям загиблого) одноразову допомогу відповідно до ст. 11 Закону України «Про охорону праці».

6.1.9. Відшкодувати потерпілому витрати на лікування, проте­зування, придбання транспортних засобів по догляду за ним та інші види медичної соціальної допомоги відповідно до медичного висновку, що надається в установленому порядку. Надавати інвалідам праці, включаючи непрацюючих в установі, допомогу у вирішенні соціально-побутових питань за рахунок установи (ст. 2 Закону України «Про охорону праці»).

6.1.10. Зберігати за працівниками, які втратили працездатність у зв’язку з нещасним випадком на виробництві, місце роботи та середню заробітну плату на весь період до відновлення працездатності без визнання їх в установленому порядку інвалідами. У разі неможливості до медичних рекомендацій його перепідготовку і працевлаштування, встановити пільгові умови та режим роботи (ст. 11 Закону України «Про охорону праці»).

6.1.11. Створити умови уповноваженому з питань охорони праці для навчання та виконання функцій громадського нагляду за охоро­ною праці.

6.1.12. Забезпечити проведення попереднього (при прийнятті на роботу) і періодичних та позачергових медичних оглядів працівників безкоштовно у відповідності до Закону України «Про охорону праці».

6.1.13. Проводити атестацію робочих місць за умовами праці.

6.1.14. Виконувати до 01 жовтня поточного року всі заплановані заходи по підготовці закладу до роботи в зимових умовах.

6.1.15. Забезпечити належне утримання санітарно-побутових приміщень.

6.1.16. Забезпечити безоплатні медичні огляди працівникам ЗДО - 2 рази на рік.

6.1.17. ЗДО організовує та забезпечує:

- клеймування та опломбування гир та терезів;

- проводить дозиметричний контроль;

- забезпечує наявність решіток на каналізаційних люках;

- забезпечує протипожежними засобами, діелектричними килимками, спецодягом, миючими та дезінфікуючими засобами згідно з діючими нормами, інструкціями по користуванню електрообладнанням на харчоблоці та пральні.

- виділяє кошти на ремонт з метою дотримання вимог безпеки.

6.1.18. Директору ЗДО проводить перевірку та завчасно інформує Чумаківську сільську раду про стан освітлення, про необхідність заміни та проведення ремонтних робіт електроустаткування, протипожежних засобів, замір опору.

6.1.19. Надавати додаткову оплачувану відпустку за несприятливі умови праці (Постанова Кабінету Міністрів від 17.11.1997 № 1290 «Списки виробництв, робіт, професій і посад зайнятості працівників, які мають право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці», Закон України «Про відпустки»):

- директору – за не нормований робочий день та особливий характер  праці - 3 календарних дні.

-  кухарю - за гарячу сітку та особливий характер праці - 4 календарних днів;

- підсобній робочій кухні - за гарячу сітку та особливий характер праці - 4 календарних днів;

- машиністу з прання спецодягу (білизни) - за шкідливі умови праці (користування миючими засобами) - 4 календарних днів;

- старшій медичній сестрі - за шкідливі умови праці (користування миючими засобами) - 3 календарних днів;

- помічнику вихователя - за шкідливі умови праці (користування миючими засобами) - 4 календарних днів;

- завгоспу – за не нормований робочий день та особливий характер  праці 7 календарних дні.

6.2. Профспілковий комітет  зобов’язуються

6.2.1. Здійснювати контроль за дотриманням законодавчих та інших нормативних актів з охорони праці, створенням безпечних і нешкідливих умов праці, належного виробничого побуту працівників.

6.2.2. Не приступати до роботи без проходження вступного та первинного інструктажів з охорони праці.

6.2.3. Дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також безпеку і здоров’я оточуючих в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території ЗДО.

6.2.4. Працівники мають право відмовитися від дорученої роботи, якщо вона створює умови, шкідливі для життя або здоров’я (за винятками, коли такі умови прямо передбачені трудовим договором), а також для життя або здоров’я інших осіб та оточуючого середовища.

6.2.5. Не знаходитися без дозволу адміністрації в приміщеннях ЗДО у неробочий час, якщо це не пов’язано з виконанням трудових обов’язків, а також не запрошувати туди сторонніх осіб.

 

 

 

 

 

 

 

7. СОЦІАЛЬНІ ПІЛЬГИ І ГАРАНТІЇ, ОРГАНІЗАЦІЯ ОЗДОРОВЛЕННЯ І САНАТОРНО-КУРОРТНЕ ЛІКУВАННЯ ПРАЦІВНИКІВ І ЧЛЕНІВ ЇХ СІМЕЙ

 

7.1. Адміністрація зобов’язується:

7.1.1.Спільно з уповноваженою найманими працівниками особою, в 1 кварталі кожного наступного року проводити аналіз трудовтрат по тимчасовій непрацездатності, профзахворюванням за минулий рік і розробляти конкретні заходи по їх зниженню.

7.1.2. Забезпечити своєчасне відрахування коштів на соціальне страхування відповідно до встановленого страхового тарифу, а також виплату допомоги робочим та службовцям відповідно до законодавства.

7.1.3. Приймати конкретні та ефективні попереджувальні заходи в боротьбі з пияцтвом та алкоголізмом, наркоманією, пропагувати і розвивати різні культурно-масові та фізкультурно-оздоровчі заходи, які націлені на зміцнення здорового образу життя.

7.1.4. Придбавати для дітей (до 14-ти років) робітників ЗДО новорічні подарунки.

7.1.5. Проводити святкування професійних та інших свят за наявністю для цього відповідних коштів на рахунку ЗДО.

7.1.6. Виплачувати матеріальну допомогу працівникам на оздоровлення при наданні щорічної відпустки, на підставі особистої заяви.

7.1.7. Сприяти педагогічним працівникам у наданні їм пільгових кредитів для індивідуального будівництва (ст. 54 Закону України «Про освіту»).

7.1.8. Сприяти вирішенню в органах місцевої влади питання здешевлення вартості проїзду працівників установи до місця роботи і додому.

7.1.9. Сприяти працівникам у призначенні їм пенсії за вислугу років та за віком.

7.1.10. У разі захворювання педагогічних працівників, яке унеможливлює виконання ними професійних обов’язків і обмежує перебування в дитячому колективі, або тимчасово переведення за цих чи інших обставин на іншу роботу, зберігати за ними попередній середній заробіток.

У разі хвороби чи каліцтва попередній середній заробіток виплачувати до відновлення працездатності або встановлення інвалідності.

7.1.11. Організовувати проведення Днів здоров’я, виїзди на природу.

7.1.12. Організовувати проведення лекцій, зустрічей з спеціалістами щодо нетрадиційних методів лікування (не рідше 1 разу на рік).

7.1.13. Організовувати сімейні вечори відпочинку, присвячені Дню працівників освіти, 8 Березня, Новому року і т. д.

7.1.14. Проводити День шанування людей похилого віку. Забезпечити запрошення на свято ветеранів праці та пенсіонерів.

7.1.15. При наявності коштів на фінансування з метою оздоровлення працівників власник може придбати для працівників путівки на лікування та відпочинок.

Надавати відпустки поза графіком працівникам ЗДО, що отримали путівку на санаторно-курортне лікування.

7.2. Профспілковий комітет  зобов’язуються

7.2.1. Здійснювати контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення застрахованим (у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, допомоги по вагітності та пологах, при народженні дитини, догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, на поховання).

 

 

 

 

 

 

 

8. ГАРАНТІЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРЕДСТАВНИКА ПРОФСПІЛКОВОГО КОМІТЕТУ  І ПРЕДСТАВНИЦЬКОГО АКТИВУ

 

Адміністрація та представник профспілкового комітету  зобов’язується забезпечити:

            - безкоштовне надання представникам профспілкового комітету  приміщення з усім обладнання, засобів зв’язку;

            - надавати представнику профспілкового комітету  час із збереженням середнього заробітку для виконання громадських обов’язків;

            - забезпечити представнику профспілкового комітету  вільний доступ до матеріалів, документів ЗДО для здійснення наданих йому прав по контролю за дотриманням чинного законодавства, станом охорони праці і техніки безпеки, виконання зобов’язань колективної  угоди;

            - надавати на прохання представника профспілкового комітету  безкоштовну інформацію, необхідну для виконання доручених йому функцій, в т.ч. проведення переговорів при розробці і укладенні колективного договору;

            - розглядати питання про заохочення молодих працівників.

 

9. СОЦІАЛЬНЕ ПАРТНЕРСТВО

 

9.1. Сторони визнають повноваження і права кожної на укладання цієї колективної угоди  шляхом проведення переговорів, консультацій, підготовки соціальних заходів, вироблення відповідних дій.

9.2. Сторони будуть спрямовувати свої зусилля на створення умов продуктивності праці, забезпечення зайнятості працівників, стабілізації виробництва і на цій основі підвищення життєвого рівня працівників.

9.3. Кожна із сторін оперативно інформує іншу сторону про прийняття рішень, які торкаються зміни положень або внесення доповнень в цю колективну  угоду.

9.4. Зміна в керівництві та найменуванні сторін не можуть бути підставою для припинення дії колективної угоди.

9.5. Зміни та доповнення в колективну  угоду  вносяться тільки за взаємною згодою сторін.

9.6. Відповідальність за ухилення від участі в переговорах, невиконання зобов’язань колективної угоди, неподання інформації визначається відповідно до Закону України «Про колективні договори і угоди» та законодавством України.

9.7. Представники профспілкового комітету забезпечують представництво та відстоюють інтереси працівників в судах, надають консультації, розглядають скарги та заяви працівників.

 

10. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН І ВИРІШЕННЯ СПОРІВ.

 

10.1. У випадку невиконання чи неналежного виконання обов’язків, передбачених  цією  колективною угодою Сторони несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства.

10.2. Всі спори або розбіжності між сторонами, які можуть виникнути при виконанні цієї  колективної угоди , або у зв'язку з нею, будуть по можливості вирішуватися шляхом переговорів між сторонами.

Якщо сторони не досягнуть погодження шляхом переговорів, спори будуть вирішуватись у порядку, встановленому чинним законодавством України.

10.3. Сторони зобов’язуються у разі несвоєчасного виконання зобов’язань аналізувати причини і приймати термінові заходи щодо забезпечення їх реалізації.

 

11. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

 

11.1. Колективна  угода  діє з моменту її підписання і схвалення на зборах трудового колективу ЗДО.

11.2. Положення цієї  колективної угоди діють до укладення нової або перегляду цієї  колективної  угоди Сторонами.

11.3. Якщо основний зміст колективної угоди задовольняє обидві сторони, то в подальшому можуть переглядатись та доповнюватись його окремі розділи і положення на спільному розширеному засіданні адміністрації Підприємства та уповноваженої особи.

11.4. Контроль за виконанням угоди  здійснюється Сторонами безпосередньо чи уповноваженими представниками Сторін.

11.5. Про виконання колективної угоди сторони звітують один раз на рік на зборах трудового колективу ЗДО.

 

 

Колективну угоду  підписали:

 

 

з боку адміністрації:                                              з боку трудового колективу:

директор ЗДО                                                         голова профспілкового комітету

 

______________ В.Г.Колєсова                               _____________ К.В.Глущенко

 

 

«ПОГОДЖЕНО»

Головний бухгалтер – начальник

відділу фінансів,бухгалтерського

 обліку та звітності

Чмаківської сільської ради

_______________ А.Г. Василенко


 

УКРАЇНА

Комунальний заклад

«Заклад дошкільної освіти  (дитячий садок) загального розвитку «Мальвіна»

Чумаківської сільської ради»

---

52022, Дніпропетровська область, Дніпровський район,

с. Маївка, вул. Київська, 61, тел. 096-559-06-50, факс. 729 – 22 – 07,

e-mail: director@dnzmalvina.dp.ua

 

«Затверджено»

 загальними зборами

трудового колективу з подання адміністрації

                                                              Протокол № ___ від ________________  

                                                         

 

 

 

ПРАВИЛА

ВНУТРІШНЬОГО ТРУДОВОГО

РОЗПОРЯДКУ

КЗ ЗДО «МАЛЬВІНА»

Чумаківської сільської ради

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                          с. Маївка

       У відповідності з вимогами статті 142 КЗпП України з метою упорядкування роботи закладу дошкільної освіти та зміцнення дисципліни затверджені і розроблені наступні правила.

1. Загальні положення

1.1. Правила внутрішнього трудового розпорядку - це нормативний акт, що регламентує порядок прийому та звільнення працівників, основні права, обов'язки і відповідальність сторін трудового договору, режим роботи, час відпочинку, заходи заохочення та стягнення, що застосовуються до працівників, а також інші питання регулювання трудових відносин. Правила повинні сприяти ефективній організації праці колективу закладу дошкільної освіти (ЗДО), зміцненню трудової дисципліни.

1.2. Дані правила внутрішнього трудового розпорядку затверджує трудовий колектив ЗДО з подання адміністрації та профспілкового комітету.

1.3. Питання, пов'язані з застосуванням правил внутрішнього трудового розпорядку, вирішуються адміністрацією ЗДО, а також трудовим колективом у відповідності з їх повноваженнями й діючим законодавством.

2. Прийом та звільнення працівника

2.1. Особа, яка поступає на роботу при прийомі представляє наступні документи;

- особисту заяву про прийняття на роботу

- паспорт або інший документ, що засвідчує особу;

- ідентифікаційний код;

- трудову книжку ( для осіб, що влаштовуються на роботу вперше, довідку про останнє заняття, видану за місцем проживання);

- документи про освіту, кваліфікацію, наявність професійної підготовки, категорії, якщо цього вимагає робота;

- страхове свідоцтво державного пенсійного страхування;

- медичний висновок про відсутність протипоказань за станом здоров'я для роботи в ЗДО;

- заява згода на обробку персональних даних;

- військовослужбовці пред’являють військовий квиток.

2.2. Особи, що влаштовуються на роботу по сумісництву, замість трудової книжки пред'являють довідку з місця основної роботи з зазначенням посади, графіка роботи, кваліфікаційної категорії,

Працівники-сумісники, розряд ЄТС яких встановлюється в залежності від стажу роботи, надають виписку з трудової книжки, завірену адміністрацією за місцем основної роботи.

2.3. Прийом на роботу здійснюється у наступному порядку:

- оформляється заява кандидата на ім'я керівника ЗДО;

- складається і підписується трудовий договір;

- видається наказ про прийом на роботу, який доводиться до відома нового працівника під підпис;

- оформляється особова справа на нового працівника (лист по обліку кадрів, копії документів про освіту, кваліфікацію, профпідготовку; медичний висновок про відсутність протипоказань; виписки з наказів про призначення, перевід, звільнення).

2.4. При прийомі працівника на роботу або при переведенні його на іншу роботу керівник ЗДО повинен:

- роз'яснити його права і обов’язки;

- познайомити з посадовою Інструкцією, змістом та об'ємом його роботи, з умовами оплати праці;

- познайомити з правилами внутрішнього трудового розпорядку, санітарії, протипожежної безпеки, іншими правилами охорони праці співробітників, вимогами безпеки життєдіяльності дітей.

2.5. При укладанні трудової угоди вперше трудова книжка і страхове свідоцтво державного пенсійного страхування оформляються в ЗДО.

2.6. Трудові книжки зберігаються у керівника ЗДО поряд з цінними документами, в умовах, що гарантують їх недоступність для сторонніх осіб.

2.7. Перевід працівника на іншу роботу здійснюється тільки за його згодою за винятком випадків, передбачених в ст. 33, 34 Кодексу законів про працю (за виробничою необхідністю, для заміщення тимчасово відсутнього працівника). При цьому працівник не може бути переведений на роботу, що протипоказана йому за станом здоров'я. Тривалість переводу на іншу роботу не може перевищувати одного місяця протягом одного календарного року.

2.8. У зв'язку із змінами в організації роботи ЗДО (зміна режиму роботи, кількості груп, введення нових форм навчання, виховання та ін.) допускається при продовженні роботи на тій самій посаді, по спеціальності, кваліфікації зміна суттєвих умов праці працівника: системи та розмірів оплати праці, режиму праці, встановлення або відміна неповного робочого дня, сумісництво професій, зміна найменування посади та Інші. Про це працівник повинен бути повідомлений у письмовій формі не пізніше як за два місяці до її введення.

Якщо попередні суттєві умови праці не можуть бути збережені, а працівник не згоден на продовження праці у нових умовах, то трудова угода розривається у відповідності до п.6 ст.З6 КЗпП України.

2.9. Термінова трудова угода (ст.39 КЗпП ), заключена на визначений термін (не більше п'яти років), розривається по закінченню терміну її дії, про що робітник повинен бути попереджений у письмовій формі не пізніше, як за три дні до звільнення. У випадку, якщо ні одна з сторін не зажадала припинення трудової угоди, трудова угода вважається укладеною на невизначений термін.

2.10. Звільнення у зв'язку зі скороченням штатів та чисельності працівників або за невідповідність займаній посаді, допускається при умові, якщо неможливо перевести працівника з його згоди на іншу роботу та за отриманням попередньої згоди відповідного виборного профспілкового органу ЗДО.

2.11. Трудова угода, заключена на невизначений термін, а також строкова трудова угода до закінчення терміну її дії можуть бути розірвані адміністрацією ДНЗ лише у випадках, передбачених статтями 40, 41 КЗпП України.

2.12. У день звільнення керівник ЗДО повинен видати працівникові його трудову книжку з внесеним записом про звільнення і здійснити з ним повний розрахунок, а також за письмовою заявою працівника копії документів, пов'язаних з його роботою.

3. Основні обов'язки адміністрації

Адміністрація ЗДО зобов'язана:

3.1. Забезпечити дотримання вимог уставу ЗДО та правил внутрішнього розпорядку.

3.2. Організувати працю вихователів, спеціалістів, обслуговуючого персоналу у відповідності з їх спеціальністю, кваліфікацією, досвідом роботи.

3.3. Закріпити за кожним співробітником відповідне його обов'язкам робоче місце та обладнання. Створити необхідні умови для роботи персоналу: утримувати будівлю та приміщення в чистоті, забезпечувати в них нормальну температуру, освітлення; створити умови для зберігання верхнього одягу працівників.

3.4. Виконувати правила охорони праці, суворо дотримуватись встановленого робочого часу та часу відпочинку, здійснювати необхідні заходи з техніки безпеки та виробничої санітарії.

Вживати необхідні заходи для профілактики травматизму, професіональних та інших хвороб працівників ЗДО та дітей.

3.5. Забезпечити працівників необхідними методичними посібниками та господарчим інвентарем для організації ефективної роботи.

3.6. Здійснювати контроль за якістю навчально-виховного процесу, виконанням освітніх програм.

3.7. Вчасно розглядати пропозиції працівників, направлені на покращення роботи ДНЗ, підтримувати та заохочувати кращих працівників.

3.8.  Забезпечувати умови для систематичного підвищення кваліфікації працівників.

3.9. Удосконалювати організацію праці, забезпечувати виконання діючих умов оплати праці, вчасно видавати заробітну плату .

3.10. Своєчасно надавати відпустки працівникам ЗДО у відповідності з затвердженим на рік графіком.

4. Основні обов'язки та права працівників

Працівники ЗДО зобов'язані:

4.1. Виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку ЗДО, відповідні посадові інструкції.

4.2. Працювати сумлінно, дотримуватись дисципліни праці, вчасно і точно виконувати розпорядження адміністрації, не відволікати інших працівників від виконання Їх трудових обов'язків.

4.3. Систематично підвищувати свою кваліфікацію.

4.4. Безперечно виконувати правила охорони праці та техніки безпеки, про всі випадки травматизму негайно повідомляти адміністрацію. Дотримуватись правил протипожежної безпеки, виробничої та санітарної гігієни.

4.5. Проходити в установлений строк медичний огляд, виконувати санітарні норми і правила, гігієну праці.

4.6. Берегти майно ЗДО, дбати про чистоту в закріплених приміщеннях, економно витрачати матеріали, тепло, електроенергію, воду, виховувати у дітей бережливе ставлення до державного майна.

4.7. Піклуватися про вихованців ЗДО, бути уважними, враховувати індивідуальні особливості дітей, їх стан у сім'ї.

4.8. Дотримуватись естетичних норм поведінки в колективі, бути уважними та доброзичливими у спілкуванні з батьками вихованців ЗДО.

4.9. Вчасно заповнювати та акуратно вести встановлену документацію.

Вихователі ЗДО зобов'язані:

4.10. Суворо дотримуватись трудової дисципліни (виконувати п.4.1-4.9)

4.11. Нести   відповідальність за життя, фізичне та психічне здоров'я дитини, забезпечувати охорону життя та здоров'я дітей, дотримуватись санітарних правил, відповідати за виховання та навчання дітей, виконувати вимоги медичного персоналу, пов'язані з охороною і зміцненням здоров'я дітей, проводити загартовуючі процедури, чітко слідкувати за виконанням Інструкції про охорону життя та здоров'я дітей в приміщеннях дошкільного закладу і на дитячих прогулянкових майданчиках.

4.12. Виконувати „Батьківську угоду”, співпрацювати з сім'єю дитини з питань виховання та навчання, проводити батьківські збори, консультації, засідання батьківського комітету, відвідувати дітей вдома, поважати батьків, бачити в них партнерів.

4.13. Слідкувати за відвідуваністю дітей своєї групи, своєчасно інформувати про відсутність дітей старшу медсестру, завідувача.

4.14. Вести свою групу з молодшого віку до вступу до школи, готувати дітей до навчання в школі.

4.15. Беззаперечно виконувати режим дня, завчасно ретельно готуватися до занять, виготовляти педагогічні посібники, дидактичні ігри, в роботі з дітьми використовувати технічні засоби навчання.

4.16. Приймати участь в роботі педагогічних рад ЗДО, вивчати педагогічну літературу, знайомитися з досвідом інших вихователів.

4.17. Вести роботу в методичному кабінеті, готувати виставки, каталоги, добирати методичний матеріал для практичної роботи з дітьми, оформляти наглядну педагогічну агітацію, стенди.

4.18. Спільно з музичним керівником готувати розваги, свята, приймати участь у святковому оформленні ЗДО.

4.19. У літній період організовувати оздоровчі заходи на ділянці ЗДО під безпосередньою участю лікаря, старшої медсестри, вихователя - методиста.

4.20. Працювати у тісному контакті з другим педагогом і помічником вихователя у своїй групі.

4.21. Чітко планувати свою навчально-виховну діяльність, тримати адміністрацію в курсі всіх планів; дотримуватись правил і режиму ведення документації.

4.22. Поважати особу дитини, вивчати її індивідуальні особливості, знати його здібності та особливості характеру, допомагати їй в становленні та розвитку особистості.

4.23. Захищати та представляти права дитини перед адміністрацією, радою та іншими Інстанціями.  

4.24. Допускати на свої заняття адміністрацію по попередній домовленості.

Працівники ЗДО мають право:

4.25. Самостійно визначати форми, засоби та методи своєї педагогічної діяльності в рамках виховної концепції ЗДО.

4.26. Визначати на свій розсуд темпи проходження того чи іншого розділів програми.

4.27. Проявляти творчість та ініціативу.

4.28. Бути обраними в органи самоуправління.

4.29. На повагу та ввічливе ставлення з боку адміністрації, дітей та батьків.

4.30. Звертатися при необхідності до батьків для посилення контролю з їх боку за поведінкою та розвитком дітей.

4.31. На моральне та матеріальне заохочення по результатам своєї праці.

4.32. На підвищення категорії та розряду по результатам своєї праці.

4.33. На сумісництво професій (посад).

4.34. На  отримання робочого місця, обладнаного у відповідності з санітарно-гігієнічними нормами охорони праці, оснащеного необхідними посібниками та іншими матеріалами.

5. Робочий час та його використання

5.1. В ЗДО встановлюється 5-денний робочий тиждень з двома вихідними - субота й неділя. Тривалість робочого дня для вихователів визначається з розрахунку 30 годин на тиждень:

5.2. ЗДО працює з 07.30 до 18.00, тобто 10,5 годин.

    5.3. Вихователі ЗДО повинні приходити на роботу за 20 хвилин до зміни. Тривалість їх робочого дня залежить від тарифікаційного навантаження та графіка змін.

5.4.  Тривалість  робочого  дня  для  керівного,  адміністративно-господарчого, обслуговуючого персоналу визначається з розрахунку 40-годинного робочого тижня у відповідності з графіком змінності.

Графіки роботи затверджуються керівником ЗДО та передбачають час початку та закінчення роботи, перерву для відпочинку та харчування.   Графік повідомляється працівникам під підпис та вивішуються на видному місці не пізніше, ніж за один місяць до їх введення в дію.

5.5. Адміністрація ЗДО організує облік робочого часу та його використання для всіх працівників ЗДО.

У випадку неявки на роботу по хворобі працівник повинен при наявності такої можливості сповістити адміністрацію як можна раніше, а також надати лист тимчасової непрацездатності

у перший день виходу на роботу.

6. Організація та режим роботи ЗДО

6.1. Залучення до роботи працівників в установлені графіком вихідні та святкові дні заборонена і може мати місце лише у випадках, передбачених законодавством.

6.2. Загальні збори трудового колективу проводяться по мірі необхідності, але не рідше одного разу на рік.

6.3. Засідання педагогічної ради проводяться не рідше чотирьох разів на рік. Всі засідання проводяться в неробочий час і не повинні продовжуватися більше двох годин, батьківські збори - більше 1 год. З0 хвилин.

6.4. Графік надання щорічних відпусток встановлюється адміністрацією ЗДО за згодою працівника   з урахуванням необхідності забезпечення нормальної роботи ЗДО та сприятливих умов для відпочинку працівників. Відпустка педагогічним працівникам ЗДО, як правило, надається під час літніх канікул. Графік відпусток на кожний календарний рік складається не пізніше 05 січня поточного року та доводиться до відома працюючих. Надання відпустки директору ЗДО оформляється наказом відділу з гуманітарних питань, іншим працівникам наказом по ЗДО.

6.5. Педагогічним та іншим працівникам забороняється :

- змінювати на власний розсуд розклад занять та графік роботи;

- відміняти, подовжувати або скорочувати тривалість занять та перерв між ними.

6.6. Стороннім особам   дозволяється бути присутніми в ЗДО за погодженням з адміністрацією.

6.7. Не дозволяється робити зауважень педагогічним працівникам з приводу їх роботи під час проведення занять, у присутності дітей та батьків.

6.8. В приміщеннях ЗДО забороняється:

- знаходитися у верхньому одязі та головних уборах;

- голосно розмовляти та шуміти у коридорах;

- палити на території закладу.

7. Заохочення за успіхи в роботі

7.1.   За зразкове виконання трудових обов'язків, новаторство в роботі та інші досягнення в роботі застосовуються наступні заохочення:

- оголошення подяки;

- преміювання;

- нагородження цінним подарунком;

- нагородження почесною грамотою,

7.2. Заохочення застосовуються адміністрацією спільно або по узгодженню з профспілковим комітетом.

7.3. Заохочення оголошуються наказом керівника ЗДО і доводяться до відома колективу, запис про заохочення вноситься у трудову книжку працівника.

7.4.   За особливі трудові заслуги працівники представляються в районний відділ освіти до заохочень, нагород та присвоєння звань.

8. Стягнення за порушення трудової дисципліни

8.1.   Порушення трудової дисципліни, тобто невиконання або неякісне виконання внаслідок навмисних дій, самонадійності або недбалості працівника, покладених на нього трудових обов'язків, тягне за собою застосування заходів дисциплінарного та суспільного впливу, а також вживання інших заходів, передбачених діючим законодавством.

8.2.  За   порушення трудової   дисципліни застосовуються наступні заходи дисциплінарного стягнення:

- зауваження;

- догана;

- переведення на роботу з нижчою оплатою на термін до трьох місяців або зсунення на нижчу посаду на той же термін;

- звільнення.

За систематичне порушення трудової дисципліни, прогул або появу на роботу у нетверезому стані працівник може бути переведений на роботу з нижчою оплатою або зсунений на іншу посаду строком на три місяці. До педагогічних працівників перевід на роботу з нижчою оплатою або зміщення на нижчу посаду на той же термін не застосовується.

8.3. Звільнення в якості дисциплінарного стягнення може бути застосоване відповідно до пп.3,4,7,8 ст.ст.40,41 Кодексу законів про працю України за систематичне невиконання працівником покладених без поважних причин   обов'язків, покладених на нього трудовим договором, уставом дошкільного закладу або правилами внутрішнього трудового розпорядку, якщо на працівника раніше не накладалися заходи дисциплінарного або суспільного стягнення, за прогул без поважних причин, а також на появі на роботі у нетверезому стані.

Прогулом вважається неявка на роботу на протязі всього робочого дня, а також відсутність на роботі більше 4 годин на протязі дня.

8.4. За кожне порушення може бути накладене лише одне дисциплінарне стягнення. Заходи дисциплінарного стягнення застосовуються посадовою особою, яка наділена правом прийому та звільнення даного працівника.

8.5. До застосування стягнення від порушника трудової дисципліни вимагається надати пояснення у письмовій формі. Відмова від надання письмового пояснення або усного пояснення не заважають застосуванню стягнення.

8.6. Дисциплінарне розслідування порушень педагогічним працівником норм професійної поведінки може бути проведене тільки по скарзі , що надійшла на нього у письмовій формі. Копія скарги повинна бути вручена педагогічному працівникові. Хід дисциплінарного розслідування і прийняті по його результатам рішення можуть бути оприлюднені тільки зі згоди зацікавленого працівника за винятком випадків, що передбачені законом (заборона педагогічної діяльності, захист інтересів вихованців).

8.7. Стягнення застосовується не пізніше одного місяця з дня виявлення порушення трудової дисципліни, не враховуючи часу хвороби та відпустки працівника.

       Стягнення не може бути застосоване пізніше шести місяців з дня вчинення порушення трудової дисципліни.

        Стягнення оголошується наказом по ЗДО. Наказ повинен вказувати, на конкретне порушення трудової дисципліни, за яке накладається дане стягнення, мотиви застосування стягнення. Наказ оголошується працівникові під підпис у триденний термін з дня підписання.

8.8. До працівників, що мають стягнення, заходи заохочення не застосовуються на протязі терміну дії цих стягнень.

8.9. Якщо протягом року з дня накладення дисциплінарного стягнення працівника не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, то він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення.

8.10. Педагогічний працівник ЗДО, у обов'язки якого входить виконання виховних функцій по відношенню до дітей, може бути звільнений за здійснення аморального проступку, що не може поєднуватися з продовженням даної роботи. До аморальних проступків можуть бути віднесені рукоприкладство по відношенню до дітей, порушення суспільного порядку, у тому числі і не за місцем роботи, інші порушення норм моралі, що явно не відповідають соціальному статусу педагога.

Педагоги ЗДО можуть бути звільнені за застосування методів виховання, пов'язаних з фізичним або психічним насиллям над особою вихованців.                                                                Вищезазначені звільнення не відносяться до заходів дисциплінарного стягнення.

8.11. Звільнення у порядку дисциплінарного стягнення, а також звільнення у зв'язку з аморальним проступком та застосуванням заходів фізичного або психічного насилля проводиться без узгодження з профспілковим органом.

8.12. Дисциплінарні стягнення до керівника ЗДО застосовуються тим органом освіти, який має право його призначати та звільняти.

 

9. Про скорочення

 

9.1. Скорочення здійснюється згідно із ст.40 КЗпП України.

9.2. Переважне право на залишення на роботі у зв’язку із змінами в організації дошкільного закладу мають працівники:

а) з більш високою кваліфікацією та якістю роботи;

б) сімейні – при наявності двох і більше утриманців;

в) в сім'ї яких немає інших членів з самостійним заробітком;       

г) які мають більший стаж в ЗДО.

 

Директор ЗДО                                                             В.Г.Колєсова

 Голова ПК                                                                   К.В.Глущенко

 

 

 

 

З правилами внутрішнього трудового розпорядку ознайомлені:

                          

Колєсова В.Г.

 

Глущенко К.В.

 

Тютюнник Р.А.

 

Глущенко С.В.

 

Шарпило О.Б.

 

Рябих Г.Ю

 

Шумакова Г.І.

 

Грузін К.І.

 

Грузин В.В.

 

Чорна І.М.

 

Терехов Ю.М.

 

Попов В.А.

 

         

 

 


 

Додаток  № 1

 

«ПОГОДЖЕНО»                                                                         «ЗАТВЕРДЖЕНО»

Голова профспілки                                                                    Директор КЗ «ЗДО «Буратіно»

                                                                                                     Чумаківської сільської ради»

_____________К.В.Глущенко                                                 _____________В.Г.Колєсова

«____»___________ 20___р.                                                    «____»___________ 20___р.

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про оплату праці Комунального закладу

 «Закладу дошкільної освіти (дитячий садок) загального розвитку «Мальвіна»

Чумаківської сільської ради»

 

I.                    Загальні положення та визначення

 

1.1. Метою цього Положення є забезпечення мотивації персоналу на ефективну працю, спрямовану на задоволення потреб працівників Комунального закладу «Закладу дошкільної освіти (дитячий садок) загального розвитку «Мальвіна» Чумаківської сільської ради» (далі ЗДО) і досягнення цілей установи в умовах існуючої економічної ситуації в Україні.

1.2. Основними законодавчими документами формування «Положення про оплату праці» є:

- Кодекс законів про працю України;

-Закону України «Про освіту», постанов Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери», від 20.04.2007 № 643 «Про затвердження розмірів підвищення посадових окладів (ставок заробітної плати) та додаткової оплати за окремі види педагогічної діяльності у співвідношенні до тарифної ставки», від 05.06.2000 № 898 та від 31.01.2001 № 78 наказів Міністерства освіти і науки України від 15.04.1993 № 102 «Інструкція про порядок обчислення заробітної плати працівникам освіти», від 26.09.2005 № 557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ».

- Закон України "Про охорону праці" від 14.10.1992 р. №2694-XII;

- Інструкція зі статистики заробітної плати, затверджена наказом Мінстату №323 від 11.12.1995 р. зі змінами та доповненнями.

1.3. Цим Положенням визначаються структура заробітної плати, склад і джерела витрат на оплату праці.

 

Визначення:

Заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому вираженні, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівнику за виконану ним роботу.

Інші заохочувальні та компенсаційні виплати - до них належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами та положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства України або які провадяться понад установлені норми.

II. Порядок оплати праці працівників

 

2.1. Оплата праці здійснюється у вигляді нарахування й виплати працівникам заробітної плати та інших додаткових виплат, передбачених чинним законодавством України, Колективною угодою  і цим Положенням.

2.2. Розмір заробітної плати працівника ЗДО залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та результатів діяльності ЗДО за звітний період (місяць) (ч.2 ст.94 КЗпП України).

2.3. Заробітна плата встановлюється з такого розрахунку, що вона не може бути нижче за встановлений державою мінімальний розмір (ч.1 ст.95 КЗпП України) при виконаній працівником місячній, погодинній нормі праці (виконаному обсязі робіт).

2.4. В разі підвищення законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати адміністрація ЗДО повинна відновити міжкваліфікаційні (міжпосадові) співвідношення розмірів тарифних ставок (посадових окладів).

2.5. Заробітна плата працівників ЗДО складається з посадового окладу й інших заохочувальних та компенсаційних виплат, а саме:

2.5.1. Посадовий оклад встановлюється працівникам ЗДО відповідно до затвердженого штатного розкладу, що діє у звітному періоді, який розробляється на підставі схеми розрахункових коефіцієнтів окладів;

2.5.2. Інші заохочувальні та компенсаційні виплати у формі винагород за виконання разових робіт першорядної важливості працівникам ЗДО, що приймають активну участь у розробці та реалізації проектів, виконанні термінових робіт, у формі матеріальної допомоги й інших компенсаційних виплат призначаються відповідно до чинного законодавства.

2.6. Працівники ЗДО, що працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу (ч.1 ст.1021 КЗпП України).

2.7. Працівникам ЗДО, які виконують поряд зі своєю основною роботою додаткову роботу за іншою професією (посадою) чи обов'язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи, провадиться доплата за суміщення професій (посад) або виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника (ч.1 ст.105 КЗпП України).

2.8. Заробітна плата виплачується працівникам ЗДО регулярно в робочі дні у строки, встановлені Колективною  угодою, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів (ч.1 ст.115 КЗпП України).

2.9. У разі, коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні (ч.2 ст.115 КЗпП України).

2.10. Заробітна плата працівникам ЗДО за весь час щорічної відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до початку відпустки (ч.3 ст.115 КЗпП України).

2.11. Підставою для нарахування бухгалтерією заробітної плати працівникам за підсумками роботи за місяць є:

            2.11.1. Штатний розклад;

            2.11.2. Табель обліку робочого часу;

            2.11.3. Акт виконаних робіт по трудовій угоді;

            2.11.4. Наказ про нарахування інших заохочувальних та компенсаційних виплат.

           

 

III. Відповідальність

 

3.1. Керівник ЗДО несе відповідальність за:

- забезпечення нарахування та виплати заробітної плати відповідно до чинного законодавства України, Колективної  угоди  та цього Положення;

- своєчасне затвердження та підписання документів, що є підставою для нарахування заробітної плати (штатний розклад, накази).

3.2. Головний бухгалтер ЗДО несе відповідальність за:

- забезпечення своєчасного та правильного нарахування і виплати заробітної плати;

- забезпечення своєчасного надання працівнику інформації щодо його заробітної плати.

 

 

«ПОГОДЖЕНО»

Головний бухгалтер – начальник

відділу фінансів,бухгалтерського

 обліку та звітності

Чмаківської сільської ради

_______________ А.Г. Василенко

 

 


 

Додаток № 2

 

«ПОГОДЖЕНО»                                                          «ЗАТВЕРДЖЕНО»

Голова профспілкового комітету                         Директор КЗ «ЗДО «Мальвіна»  

__________    К.В.Глущенко                                   Чумаківської сільської ради»

«____»___________ 20___р.                                        _____________В.Г.Колєсова

                                                                                    

                                                                                        «____»___________ 20___р.

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про преміювання працівників Комунального закладу

«Заклад дошкільної освіти (дитячий садок) загального розвитку «Мальвіна»

Чумаківської сільської ради

 

1. Загальні положення

 

1.1. Це Положення розроблено відповідно до Закону України «Про освіту», постанов Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери», від 20.04.2007 № 643 «Про затвердження розмірів підвищення посадових окладів (ставок заробітної плати) та додаткової оплати за окремі види педагогічної діяльності у співвідношенні до тарифної ставки», від 05.06.2000 № 898 та від 31.01.2001 № 78 наказів Міністерства освіти і науки України № 102 від 15.04.1993 «Інструкція про порядок обчислення заробітної плати працівникам освіти», від 26.09.2005 № 557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» та визначає порядок і розміри виплати  премій за підсумками роботи працівникам ЗДО.

1.2.   Зазначене Положення запроваджується з метою:

-              зацікавленості працівників у виявленні та реалізації резервів і можливостей підвищення результатів індивідуальної та колективної праці, виходячи з їх ролі у діяльності ЗДО, складності виконуваних ними робіт та функцій, рівня відповідальності та творчої активності;

- умов підвищення заробітної плати працюючих за рахунок особистих трудових зусиль та оцінки особистого внеску у кінцеві результати роботи ЗДО;

- активного залучення працівників ЗДО до участі в оцінці результатів праці кожного;

- соціального захисту працівників ЗДО, щодо матеріальної підтримки у скрутних життєвих ситуаціях.

1.3 Джерела формування фонду преміювання та матеріального заохочення: економія фонду оплати праці по загальному фонду, в межах затвердженого кошторису доходів та витрат на відповідний рік для всіх працівників. Норми цього Положення реалізуються тільки в межах наявних коштів та кошторису, не допускаючи при цьому утворення кредиторської заборгованості по оплаті праці.

1.4. Дане Положення може бути доповнене чи змінене відповідно до умов колективного договору (угоди) за погодженням з представником від трудового колективу (профспілковим комітетом). Зміни та доповнення до Положення вносяться у встановленому порядку в разі відповідних змін у законодавстві, що суттєво впливають на його реалізацію у діяльності ЗДО.

1.5. Виплата премії за результатами роботи за місяць проводиться не пізніш дня отримання заробітної плати за другу половину місяця, наступного за тим, за який здійснюється преміювання.

2.  Види, напрями, розміри та строки преміювання

і матеріального заохочення

 

2.1. Матеріальне заохочення (стимулювання) праці усіх працівників ЗДО здійснюється за такими видами та напрямами:

2.1.1. Преміювання:                                                                                            

- преміювання за місяць за індивідуальні результати роботи працівників з урахуванням їх особистих якостей, ставлення до праці;

- преміювання за основні квартальні та річні результати навчально-виховного процесу, навчально-методичної роботи та господарської, фінансово-економічної діяльності;

- преміювання педагогічних працівників ЗДО за підготовку до нового навчального року;

- преміювання працівників за виконання особливо важливих виробничих завдань, що виконувались за дорученням керівництва, за умови своєчасного та якісного виконання поставленого завдання. Розмір (конкретна сума або відсоток) премії визначається керівником залежно від обсягу, терміновості та важливості завдання;

-   у зв’язку з ювілейними датами (40, 50, 60);

        - у зв’язку з державними, професійними, святковими датами;

2.1.2. Застосування доплат і надбавок до тарифних ставок і посадових окладів.

2.2. Показники преміювання.

2.2.1. За результатами роботи розмір премії визначається за такими показниками:

- виконання заходів,  передбачених планами роботи закладів освіти, установ  та планами роботи відповідних структурних підрозділів відділу освіти;

- виконавська дисципліна;

- трудова дисципліна тощо.

2.3. Преміювання  працівників здійснюється відповідно до їх  особистого вкладу  в загальні результати роботи а до державних  і професійних свят, ювілейних та святкових дат в межах коштів, передбачених на преміювання у кошторисі та економії коштів на оплату праці.

2.4. Винагорода керівнику закладу освіти нараховуються та виплачуються за основні результати його безпосередньої діяльності. Конкретний розмір премії встановлюється і затверджується  за поданням начальника відділу з гуманітарних питань.

2.5. Розмір преміювання педагогічних та непедагогічних працівників визначається керівником ЗДО.

2.6. Розмір премії кожному окремому працівнику встановлюється залежно від особистого внеску у підсумки діяльності установи і не має обмежень. Зазначена винагорода надається на підставі наказу керівника  закладу дошкільної освіти, а керівнику - за  поданням начальника відділу з гуманітарних питань.

2.7. Керівнику, (його заступнику), надається право позбавляти премії частково або повністю у разі порушення трудової, виробничої дисципліни і внутрішнього розпорядку.

2.8. Зниження розміру премії або позбавлення її повністю оформлюється наказом по ЗДО за той період, в якому було допущено порушення, із зазначенням причини згідно з переліком упущень.

2.9. Працівникам, що звільняються з роботи  в місяці, за який проводиться преміювання, премія не виплачується.

 

                                             3. Джерела преміювання

 

3.1. Премія працюючим виплачується за рахунок асигнувань, передбачених на оплату праці. На преміювання також спрямовуються кошти за рахунок економії фонду заробітної плати, яка утворюється протягом року в установі.

3.2. Преміювання здійснюється в межах фонду преміювання та економії фонду на оплату праці.

4. Причини повного або часткового позбавлення премії

 

4.1. Порушення трудової та правил внутрішнього розпорядку, відсутність ініціативи та творчого ставлення до роботи.

4.2. Невиконання правомірних вимог керівника, відсутність результативності у виконанні окреслених задач, низький рівень виконавчої дисципліни.

4.3. Несвоєчасне подання звітних та інших даних відповідно графіку або вимог управлінь, відділів, органів місцевого самоврядування.

4.4. Працівники, яких звільнено з ініціативи адміністрації або на яких накладено адміністративне чи дисциплінарне стягнення, позбавляються премії у повному розмірі.

         4.5. Працівників, які не забезпечили своєчасного і якісного виконання покладених на них завдань, допустили суттєві помилки та упущення в роботі, порушення трудової дисципліни, може бути позбавлено премії частково. 

4.6. Спори з питань преміювання та матеріального заохочення розглядаються в порядку, передбаченому чинним законодавством.

 


 

Додаток  № 3

 

«ПОГОДЖЕНО»                                                          «ЗАТВЕРДЖЕНО»

Голова профспілкового комітету                          Директор КЗ «ЗДО «Мальвіна»

__________  К.В.Глущенко                                     Чумаківської сільської ради

                                                                                     ______________ В.Г.Колєсова

«____»___________ 20___р.                                       «____»___________ 20___р.

 

 

 

Тривалість відпусток

працівників Комунального закладу

 «Заклад дошкільної освіти (дитячий садок) загального розвитку «Мальвіна»  Чумаківської сільської ради»

 

 

№з/п

 

Посада працюючого

Кількість календар них днів

Додаткові дні за шкідливі умови праці(користу вання миючими засобами)

Ст7 Закону про відпустки

Додаткові дні за несприятливі умови праці та гарячу сітку

 

Ст7 Закону про відпустки

 

Додаткові дні за не нормований робочий день та особливий характер праці

Ст8 Закону про відпустки

Додаткові дні матері, яка має двох дітей до 15 років

1.       

Директор

42

 

 

3

10

2.       

Ст. медична сестра

24

4

 

3

10

3.       

Завгосп

24

 

 

7

10

4.       

Вихователь

56

 

 

 

10

5.       

Муз. керівник

42

 

 

 

10

6.       

Помічник вихователя

24

 

4

 

10

7.       

Кухар

24

 

4

 

10

8.       

Підсобний робочий

24

4

 

 

10

9.       

Машиніст з прання та ремонту спецодягу (білизни)

24

4

 

 

10

10.   

Сторож

24

 

 

 

10

11.   

Двірник

24

 

 

 

10

12.   

Робочий по обслуговуванню та ремонту будівель, споруд, обладнання

24

 

 

 

10

13.   

Прибиральник службових приміщень

24

 

 

 

10

14.   

Оператор газової котельні

24

 

 

 

10

 Відповідно до ст. 19 Закону України «Про відпустки» 10 днів додаткової відпустки жінці,              яка має двох або більше дітей до 15 років,одинокій матері.

 

«ПОГОДЖЕНО»

Головний бухгалтер – начальник

відділу фінансів,бухгалтерського

 обліку та звітності

Чмаківської сільської ради

_______________ А.Г. Василенко

 

 

Додаток  № 4

 

«ПОГОДЖЕНО»                                                          «ЗАТВЕРДЖЕНО»

Голова профспілкового комітету                          Директор КЗ «ЗДО «Мальвіна»

___________  К.В.Глущенко                                   Чумаківської сільської ради»

                                                                                      ______________ В.Г.Колєсова

«____»___________ 20___р.                                         «____»___________ 20___р.

 

 

 

 

 

 

Перелік  професій і посад працівників КЗ ЗДО «Мальвіна»,

зобов'язаних      проходити попередній (при прийнятті на роботу)

і періодичний     медогляди, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими    чи небезпечними умовами праці,

а також осіб віком до 21 року

 

 

Найменування професій і посад

 

1

Директор

 

2

Старша медична сестра

 

3

Завгосп

 

4

Вихователь

 

5

Муз. керівник

 

      6

Інструктор з фіз.виховання

 

     7

Керівник гуртка

 

     8

Помічник вихователя.

 

9

Кухар

 

10

Підсобний робочий

 

11

Прибиральник службових приміщень

 

12

Машиніст з прання та ремонту спецодягу (білизни)

 

13

Кастелянка

 

14

Сторож

 

15

Робочий по обслуговування та ремонту будівель, споруд, обладнання

 

16

Оператор газової котельні

 

17

Двірник

 

 

«ПОГОДЖЕНО»

Головний бухгалтер – начальник

відділу фінансів,бухгалтерського

 обліку та звітності

Чмаківської сільської ради

_______________ А.Г. Василенко


 

Додаток  № 5

 

«ПОГОДЖЕНО»                                                          «ЗАТВЕРДЖЕНО»

Голова профспілкового комітету                          Директор КЗ «ЗДО  «Мальвіна»

____________ К.В.Глущенко                                              Чумаківської сільської ради»

                                                                                     _______________ В.Г.Колєсова

«____»___________ 20___р.                                        «____»___________ 20___р.

 

 

 

 

Перелік робіт

 на які встановлюється доплата

                                         за шкідливі та несприятливі умови праці,

                                          за виконання особливо важливих робіт

                                  у КЗ ЗДО «Мальвіна»

 

Посада

 

Назва робіт

Доплата%

 

1.

 

 

Машиніст з прання та ремонту спецодягу (білизни)

 

Робота з прання білизни з використанням дезінфікуючих та миючих засобів,сушіння та прасування спецодягу

 

10%

2.

Ст. медична сестра

Робота з приготуванням та використанням, дезінфікуючих засобів.

 

 

10%

 

3.

Кухар

Робота біля гарячих плит,електрожарочної шафи та інших апаратів для смаження

        10%

4.

Помічник вихователя

Робота з використанням дезінфікуючих та миючих засобів

 

   10%

 

5.

Підсобний робочий

Робота з використанням дезінфікуючих та миючих засобів,вантажно-розвантажувальні роботи виконані вручну.

       10%

6.

Прибиральник службових приміщень

Робота з використанням дезінфікуючих та миючих засобів.

         10%

7.

Сторож

Робота в ночі

      40 %

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПОГОДЖЕНО»

Головний бухгалтер – начальник

відділу фінансів,бухгалтерського

 обліку та звітності

Чмаківської сільської ради

_______________ А.Г. Василенко

 

Додаток  № 6

 

«ПОГОДЖЕНО»                                                          «ЗАТВЕРДЖЕНО»

Голова профспілкового комітету                          Директор КЗ «ЗДО  «Мальвіна»

____________ К.В.Глущенко                                  Чумаківської сільської ради»

                                                                                     _______________ В.Г.Колєсова

«____»___________ 20___р.                                        «____»___________ 20___р.

 

Перелік

 професій і посад працівників КЗ ЗДО «Мальвіна»,

яким видається безоплатно спецодяг, спецвзуття та інші засоби індивідуального захисту

Назва професій, посад

Назва спецодягу, спецвзуття та індивідуальних засобів захисту

Строки носки

Примітка (заміна ,яка дозволяється)

1.

Директор

Халат х/б білий

2 роки

 

2.

Старша медична сестра

Халат х/б білий

2 роки

 

3.

Завгосп

Халат х/б білий

Халат х/б синій

2 роки

 

4.

Вихователь

Халат х/б білий

2 роки

 

5.

Муз. керівник

Халат х/б білий

2 роки

 

6.

Інструктор з фіз.виховання

Халат х/б білий

2 роки

 

7.

Керівник гуртка

Халат х/б білий

2 роки

 

8.

Помічник вихователя

Халат х/б білий

Халат х/б синій

2 роки

 

9.

Кухар

Халат х/б білий

2 роки

 

10.

Підсобний робочий

Халат х/б білий

Халат х/б синій

2 роки

 

11.

Прибиральник службових приміщень

Халат х/б білий

Халат х/б синій

2 роки

 

12.

Машиніст з прання та ремонту спецодягу (білизни)

Халат х/б білий

Халат х/б синій

2 роки

 

13.

Кастелянка

Халат х/б білий

Халат х/б синій

2 роки

 

14.

Сторож

Халат х/б синій

2 роки

 

15.

Робочий по обслуговування та ремонту будівель, споруд, обладнання

Халат х/б білий

Халат х/б синій

2 роки

 

16.

Оператор газової котельні

Халат х/б синій

2 роки

 

17.

Двірник

Халат х/б синій

2 роки

 

 

 

 

«ПОГОДЖЕНО»

Головний бухгалтер – начальник

відділу фінансів,бухгалтерського

 обліку та звітності

Чмаківської сільської ради

_______________ А.Г. Василенк


 

Додаток  № 7

 

«ПОГОДЖЕНО»                                                          «ЗАТВЕРДЖЕНО»

Голова профспілкового комітету                          Директор КЗ «ЗДО  «Мальвіна»

____________ К.В.Глущенко                                  Чумаківської сільської ради»

                                                                                     _______________ В.Г.Колєсова

«____»___________ 20___р.                                        «____»___________ 20___р.

 

 

 

 

Перелік посад, яким протягом робочого часу визначено час для прийняття їжі, із зазначенням цього часу в табелі робочого часу

 

з/п

Назва професій, посад

Час роботи за графіком

Перерва для приймання їжі

Примітка

1.

Сторож

18.00 – 7.30

20.00 – 21.00

 

 

 

 

 

«ПОГОДЖЕНО»

Головний бухгалтер – начальник

відділу фінансів,бухгалтерського

 обліку та звітності

Чмаківської сільської ради

_______________ А.Г. Василенко 

Немає коментарів:

Дописати коментар